Rolety - EBACO.sk

Rolety

Roletové systémy spoľahlivo chránia okná a okenné rámy pred silným  vetrom, dažďom, snehom, krúpami a inými nepriaznivými vplyvmi a predlžujú tak ich životnosť. Rolety sú samozrejme tiež významným dekoračným prvkom obydlia. Škála farebného prevedenia je široká. Či už sa jedná o imitáciu dreva či možnosti lakovania v akejkoľvek farbe podľa vzorkovníka RAL.
Vonkajšie AL rolety je možné ovládať popruhom, šnúrou, kľukou, pružinou s možnosťou dovybavenia rolety zámkom. Najčastejšie sa rolety ovládajú motorickým ovládaním. V tomto prípade si môžeme vymyslieť rôzne moderné prvky a funkcie, ktoré ďalej spríjemňujú samotné používanie roliet. Takými sú predovšetkým diaľkové ovládanie, centrálne či skupinové ovládanie, kľúčové spínače, slnečné či veterné čidlá, programovateľné hodiny a mnoho ďalších. 
Vonkajšie hliníkové rolety fungujú ako regulácia medzi interiérom a exteriérom. Sú vyrábané priamo na mieru z kvalitných materiálov. Vďaka variabilite prevedenia je možné ich použiť skoro pre všetky typy stavebných otvorov. Hliníkové rolety sú výrazným pomocným prvkom v ochrane príslušnej nehnuteľnosti pred nepozvanými návštevníkmi. 
Exteriérové rolety majú výborné zvukové a tepelno-izolačné vlastnosti. V zimnom období sú vynikajúcim nástrojom pre úsporu nákladov na vykurovanie. V letnom období chránia prieniku tepla do interiéru a znižujú jeho teplotu.
Naša spoločnosť ako certifikovaný MINIROL PARTNER  poskytuje na rolety MINIROL záruku 5 rokov.

Typy

Predokenné rolety s viditeľným boxom
Sú určené predovšetkým na dodatočnú montáž. Lamelový pancier je navíjaný do hliníkového boxu umiestneného na vonkajšej strane. Samozrejmosťou je integrácia siete proti hmyzu do roletového boxu.
Podomietkové rolety
Ideálne a najelegantnejšie riešenie určené predovšetkým pre novostavby a rekonštrukcie. Box rolety je zaomietateľný a odizolovaný v stene nad okenným otvorom a nie je nijako viditeľný. Samozrejmosťou je integrácie siete proti hmyzu do roletového boxu.
Rolety do roletových prekladov
Roletový systém v prevedení bez boxu vhodný pre montáž do roletových schránok HELUZ.
Rolety s integrovanou sieťou proti hmyzu
Ide o moderné riešenie kombinácie rolety a sieťky proti hmyzu. Jedná sa o navíjaciu sieťku proti hmyzu umiestnenú priamo v roletovom boxe alebo o integrovanú plisse sieťku.