Exteriérové žalúzie Com. - EBACO.sk

Exteriérové žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú vhodné či na rodinné domy , administratívne budovy , bytové domy tak aj na zimné záhrady . Zabraňujú prehrievaniu interiéru tým , že zachytávajú až 85% slnečného žiarenia . V ponuke je na výber z niekoľko farebných variácii lamiel i profilov čo zabezpečuje , že sa dizajnovo hodia na každú budovu a majú veľmi moderný vzhľad .
Vonkajšie žalúzie majú niekoľko výhod: nebránia prenikaniu svetla do interiéru , máte možnosť nastaviť si clonenie podľa potreby , nebránia vetraniu v domácnosti a máte niekoľko možností ich montáže (napr. aj podomietková montáž pre zvýšenie estetickosti a zlepšenie celkového dojmu.) . Žalúzie môžete ovládať manuálne pomocou kľuky alebo motoricky pomocou vypínača na stene ,alebo diaľkovým ovládaním.

Typy

Prominent Z90
Hliníkové žalúzie Z90 sú technicky najvyspelejším modelom vonkajších žalúzii . Je vhodné ich použiť hlavne na rodinné domy a pre administratívne budovy. Lamely so šírkou 90mm sú tvarované do tvaru písmena Z, možno ich naklápať do jednej strany. Vďaka tomu lamely do seba presne zapadajú a v spustenej, uzatvorenej polohe tvoria celistvú plochu, čo zabezpečuje úplné zatemnenie a súkromie.Žalúzie pôsobia veľmi moderným až industriálnym dojmom. Tento model má taktiež vodiacu hliníkovú lištu , ktorá zaručuje lepšiu stabilitu pri vetre a pomôže aj ako ochranný prvok proti zlodejom . Lamely majú v spodnej časti zalisované polyamidové tesnenie, ktoré zaručuje tichý chod žalúzii. Každá lamela je po stranách striedavo zakončená plastovým alebo zinkovým kolíkom, ktorý zaručuje presné a tiché vedenie lamiel vo vodiacich lištách. Proti hluku slúži aj PAD tesnenie zalisované na oboch stranách lišty. Vyťahovacia páska a rebríčky sú vyrábané z materiálov odolných voči UV žiareniu.
Prominent C80
Lamely sú v tvare písmena C a môžeme ich naklápať do oboch strán. Od modelu Z90 sa líšia tým, že lamely žalúzii nemajú v spodnej časti zalisované PAD tesnenie. Tvar týchto lamiel nedovoľuje doliehanie lamiel pri preklopení. Po bokoch môžeme lamely fixovať pomocou oceľového lanka v plastovom puzdre alebo sú lamely zakončené plastovými kolíkmi. Vedené sú v bočných vodiacich lištách, ktoré z oboch strán majú zalisované PAD tesnenie, ktoré napomáha tichému chodu žalúzii. Vedenie lamiel je možné aj pomocou fixačného lanka.
Tento model je cenovo výhodným.
Prominent S75 a S90
Hliníkové lamely týchto exteriérových žalúzii v tvare písmena S je možné naklápať len do jednej strany. Tento tvar lamely zvyšuje jej pevnosť a odolnosť proti vetru a patria k najpevnejším na súčasnom trhu.
Aj pri tomto modeli majú lamely zalisované PAD tesnenia a sú vedené v odhlučnených vodiacich Lištách.
Tento tvar taktiež umožňuje, aby lamely na seba pekne pri preklopení doliehali. To zabezpečuje dokonalé zatemnenie a ochranu súkromia.
Žalúzie na solárny pohon
Nemáte prístup k elektrike ? Chcete chrániť prírodu a rozmýšľate ekologicky? Žiaden problém. V našej ponuke nájdete aj exteriérové žalúzie na solárny pohon. Okrem toho, že urobíte niečo pre prírodu, urobíte aj niečo pre svoju peňaženku. Vďaka solárnemu pohonu totiž ušetríte aj na nákladoch. Je to zatiaľ najviac ekologické a energeticky nenáročné riešenie pohonu žalúzii.
Zatepľovací polystyrén s U profilom
Nemusíte sa báť vzniku tepelných mostov v okolí rámov okien a dverí kde sa montujú naše exteriérové žalúzie. Máme pre Vás jednoduché riešenie aj pre montáž do zateplenej fasády. Toto nové tepelno-izolačné podomietkové vedenie je tepelne,technicky aj opticky najlepším riešením skovaného vedenia vodiacich líšt. Tieto zatepľovacie polystyrény s U-profilom majú hrúbku 30mm a je možné použiť ich pri všetkých typoch okien (plastové, hliníkové, drevené...). U-profil je vyrábaný z ohýbaného hliníkového plechu, ktorý je potom vložený do expandovaného polystyrénu. Tento systém ponúka výborné izolačné vlastnosti, nízku objemovú hmotnosť a jednoduchú manipuláciu. Jeho výhodou je taktiež šetrenie energetických nákladov a šetrnosť k životnému prostrediu.