Siete proti hmyzu - EBACO.sk

Siete proti hmyzu

Skoncujte s nepríjemným ,no hlavne nebezpečným hmyzom , ktorý Vám znepríjemňuje chvíle s rodinou a priateľmi vo Vašej domácnosti . Ponúkame Vám skvelé riešenie aby ste už problém s hmyzom nemuseli riešiť . Sme si istí , že vďaka výrobe presne na mieru Vám dokážeme ponúknuť to správne riešenie pre Váš domov . Sieťky proti hmyzu sú elegantným riešením ochrany a zároveň neprekážajú vo vetraní ani vo výhľade von . Samozrejmosťou je aj lakovanie profilu sieťky vo všetkých farbách RAL alebo zhotovenie sieťky v imitácii dreva , takže nebude narušovať estetickosť okien  či dverí. Siete sú vyrábané zo skleného vlákna potiahnutého PVC vrstvou . Vďaka tomuto zloženiu sieťovina nereaguje na teplotné výkyvy.Do pevných a posuvných dverových sieti je možnosť zhotovenia prielezu pre domácich miláčikov . A taktiež je možné použiť screenovú latku miesto sieťoviny.
Používame viaceré druhy sieťovín :

 

  • Protipeľovú pre alergikov, na ktorú mame potrebný certifikát
  • Hliníkovú sieťovinu , ktorá je odolná proti hlodavcom
  • Pet screen, je to zosilnená sieťovina , ktorá lepšie odoláva voči škrabaniu domácich miláčikov do sieťky
  • Sieťovina extra priehľadná INVISIBLE

Okenné siete proti hmyzu

Pevné
Tieto siete majú pevnú konštrukciu , ktorá sa vsadí do rámu hocakého okna . Hliníkové profily sú spojené pomocou vonkajších alebo vnútorných neviditeľných rohových spojok . Sieťovina je napnutá do hliníkového rámu a následne umiestená na okno špeciálnymi držiakmi , ktoré nevyžadujú zásah do okien . Inštalácia je veľmi jednoduchá . Sieť sa k oknu prichytí otočnými , pružinovými alebo vhadzovacími držiakmi.
Rolovacie
Ich najväčšou výhodou je jednoduchá manipulácia . Sieťovina sa pohybuje vo vodiacich lištách . Navíja sa na hriadeľ , ktorá sa nachádza v hliníkovom boxe .Rolovanie siete umožňuje špeciálna hriadeľ s pružinou , pre plynulejší chod siete v lištách je možnosť opatriť hriadeľ brzdou. Vodiace lišty ako aj koncová lišta sú vybavené tesniacimi kefkami aby ste si boli istí , že žiaden hmyz narušiteľ neprejde k Vám domov . V stiahnutej polohe je sieť apretovaná zachytením koncovej lišty do špeciálnych úchytov. Tento typ sietí sa montuje na rám okna . Vaše rolovacie siete môžete ovládať pomocou madla alebo šnúrou , ktorá je vhodná hlavne pri vysokých oknách.
Plisované
Ich veľkou výhodou je hlavne použitie aj na veľmi rozmerných oknách . Vo vodiacom profile v tvare U sa mechanicky posúva sieť , ktorá je dole vedená veľmi nízkym profilom . Inštalácia ja veľmi jednoduchá a taktiež aj jej demontáž . Aj pri veľkej miere užívania sa vyznačuje vysokou životnosťou .
Naše siete proti hmyzu sa dajú integrovať aj do roletových systémov . Rolovacia sieť sa umiestni na hriadeľ , ktorá je v roletovom boxe . Takto sa spojí využitie predokennej rolety a siete proti hmyzu . V boxe sú hriadele od seba nezávislé takže môžete sieťou pohybovať nezávisle od rolety.

Siete proti hmyzu do dverí

Pevné
Pevné siete proti hmyzu majú jednoduché prevedenie . Tak isto ako pri okenných pevných sieťach sú hliníkové profily spojené viditeľnými alebo neviditeľnými vnútornými spojkami a v tomto ráme je vložená sieťovina . Tento typ siete sa šetrne umiestni na dvere . K sieti je možnosť použiť aj samozatváracie pánty čo zvyšuje komfort používania.
Posuvné
Posuvné siete proti hmyzu sú vhodné hlavne ako riešenie tam kde nie je dostatok priestoru pred dverami . Tento typ sietí , ale vyžaduje pre ich pohyb dostatok priestoru vedľa dverí . Sieť je uchytená a pohybuje sa v špeciálnych koľajničkách a má veľmi tichý chod.
Rolovacie
Rolovacie siete proti hmyzu fungujú vo variante pre dvere rovnako . Mení sa len umiestnenie boxu so sieťou . Pri okennom type sa box montuje na okno horizontálne a sieť sa pohybuje hore-dole . Pri variante pre dvere sa box montuje vertikálne , tým pádom sa siete pohybujú zo strany na stranu .
Tento typ siete môžete v období zimy ľahko zazimovať tak , že sieť necháte zatiahnutú bezpečne v boxe.
Plisované
Nespornou výhodou je opäť použitie aj pri dverách veľkých rozmerov . Dverový variant funguje rovnako ako okenný . Vďaka nízkemu profilu , ktorý je umiestnený dole získate bezbariérový prístup . Čo ocenia hlavne rodičia malých detí , starší ľudia alebo ľudia s hendikepom.
Podomietkové rolety
Ideálne a najelegantnejšie riešenie určené predovšetkým pre novostavby a rekonštrukcie. Box rolety je zaomietateľný a odizolovaný v stene nad okenným otvorom a nie je nijako viditeľný. Samozrejmosťou je integrácie siete proti hmyzu do roletového boxu.
Rolety do roletových prekladov
Roletový systém v prevedení bez boxu vhodný pre montáž do roletových schránok HELUZ.
Rolety s integrovanou sieťou proti hmyzu
Ide o moderné riešenie kombinácie rolety a sieťky proti hmyzu. Jedná sa o navíjaciu sieťku proti hmyzu umiestnenú priamo v roletovom boxe alebo o integrovanú plisse sieťku.