Screenové clony - EBACO.sk

Screenové clony

Screenové rolety sú moderným prvkom tienenia určené predovšetkým na exteriérové
zatienenie. Sú vhodné na všetky druhy budov, zvyšujú obytný komfort a znižujú faktúry za energie. Veľmi často sa používajú na nízko energetické stavby. Vďaka svojim fyzikálnym vlastnostiam vytvárajú príjemnú tepelnú pohodu. V lete znižujú náklady na klimatizáciu a v zime obmedzia prúdenie studeného vzduchu na sklá okien, čo podstatne zlepší izolačné vlastnosti.
Materiály s takmer neobmedzenou životnosťou a veľkou škálou farieb, ktoré sa používajú na screenové rolety zamedzia prudkému slnečnému žiareniu, prieniku tepla do miestnosti  a nežiaducim pohľadom a pritom stále zostávate v kontakte s vonkajším prostredím. Voľbou vhodnej tkaniny ovplyvníte výsledné vlastnosti a vzhľad. Podľa našich doterajších skúseností screeny znižujú teplotu v interiéry o 5-7 stupňov.
Pri použití systému lockscreen alebo zipscreen v uzavretej polohe slúžia screeny aj ako sieť proti hmyzu a zároveň zmiernia prienik prachualergénov do interiéru.
Screenové rolety vzhľadom k tomu, že materiál je poplastované sklené vlákno sú prakticky bez údržbové.
Screeny je možné ovládať manuálne kľukou alebo motoricky s možnosťou moderných prvkov a funkcie.
Pre screeny sa používajú najčastejšie štandartné typy látok Screen – Serge 600 a Soltis.
V ponuke máme aj 100% zatemňujúce látky BLACK OUT –Sunworker opaque, Serge 600, Soltis.
Dodávame screnové clony aj s transparentnou fóliou Cristal.
Screenové rolety sa veľmi často používajú aj na tienenie a uzatvorenie terás, altánkov a záhradných domčekov.

Typy

Lockscreen zipscreen
V tejto variante je látka upevnená, napnutá a vedená v špeciálnych vodiacich lištách vybavených zipom. Screen je vďaka tomu odolný voči vetru a slúži aj ako ochrana proti hmyzu. Lockscreen umožňuje realizáciu rozmerných vonkajších roliet.
Screen
Pri tomto type screenu je látka voľne napnutá medzi spodnou lištou a boxom.
Cablescreen
Namiesto vodiacej lišty je spodná lišta vedená nenápadným nerezovým lankom, látka nie je bočne vedená. Uchytenie je na podlahe alebo v ráme okna. Box je uchytený v držiaku. Tento typ screenu sa používa aj pri bez rámových oknách a veľkých preskleniach.
Fasade
Je systém screenových roliet umiestnených pod fasádu. Technické riešenie je potrebné dohodnúť ešte pred zateplením pri realizácii stavby. Vieme realizovať aj screeny do prekladov heluz.